top of page

Гіперпаратиреоз вторинний

Вторинний гіперпаратиреоз виникає на тлі тривало існуючої іншої хвороби, частіше за все – дефіциту вітаміну Д та/або хронічної ниркової недостатності. Виникненню хвороби, яка проявляється у поступовому зростанні (гіперплазії) паращитоподібних залоз і підвищенні рівня паратгормону, можна запобігти своєчасним призначенням препаратів вітаміну Д. Початковим механізмом хвороби є зниження рівня кальцію у крові (за рахунок зменшення поступлення кальцію або погіршенню його всмоктування у кишківнику). На це зниження і реагують паращитоподібні залози, виробляючи паратгормон, тривала гіперсекреція якого приводить до зростання маси залози.

Для діагностики необхідно виконати визначення рівня кальцію (іонізованого і загального), фосфору, креатиніну, паратгормону, загального вітаміну Д.

Вторинний гіпепаратиреоз не потребує хірургічного лікування, проте інколи після років недіагностованої хвороби, рівень паратгормону зростає у десятки разів, спричиняючи підвищення фосфору і відкладанню фосфорно-кальцієвих солей у органах і тканинах. Тільки тоді необхідна операція по видаленню майже всіх паращитоподібних залоз.

Необхідні дози препаратів вітаміну Д підбирає лікар індивідуально, залежно від причини хвороби.

З приводу діагностики та лікування ви можете звернутися до ендокринологів нашого центру. Наші лікарі віддають перевагу очній консультації, але консультують і онлайн мешканців як Києва, так і України.

Для запису на консультацію перейдіть за посиланням або зв’яжіться з нами за телефонами: +380964352400 +380664632400.

Важливо! Будь ласка, підготуйте для лікаря перелік препаратів, що ви приймаєте, адже це може вплинути на результати обстеження і можливі призначення!

bottom of page